piątek, 24 września 2010

List otwarty do rodziców uczniów

LIST OTWARTY
DO RODZICÓW UCZNIÓW

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7

W WOŁOMINIE

 

DRODZY RODZICE

 

 
W ostatnich czasach obserwujemy, że dzieci coraz rzadziej czytają książki. Wielu doświadczenia z książką kojarzą się
z przymusem, przykrością i nudą. Dlatego często porzucają lekturę na rzecz telewizji lub gier komputerowych. Zaprzestają czytania, często na resztę życia, w ten sposób tracąc szansę na ciągłą edukację, stały rozwój intelektualny i emocjonalny.
Wychodząc naprzeciw temu problemowi, od września 2010 realizujemy w naszej szkole projekt „Sztuka czytania – potęga tworzenia”, wspierany przez program Comenius. Nasz projekt ma na celu zachęcenie uczniów klas I – VI do coraz częstszego sięgania po książkę. Chcemy, aby czytanie stało się dla naszych dzieci przyjemnością i atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Pragniemy również zachęcić uczniów aby podejmowali własne próby pisarskie i doskonalili swój warsztat.
Efekty naszych działań będą dużo lepsze, jeśli Państwo nas w nich wspomożecie. Zachęcajcie wraz z nami swoje pociechy do czytania, proponujcie im mądre i interesujące książki, czytajcie je wspólnie w domu, rozmawiajcie o przeczytanych pozycjach. Poniżej podajemy adresy stron internetowych, na których znajdziecie Państwo informacje o nowościach wydawniczych oraz recenzje książek dla młodych czytelników, również te, najcenniejsze, pisane przez same dzieci.

http://www.sp7biblioteka.republika.pl/  (strona szkolnej biblioteki)
http://www.biblioteka.wolomin.pl/    (strona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wołominie)
http://bibliofon.blogspot.com/   (blog naszej osiedlowej filii biblioteki miejskiej)
 
Pamiętajcie również Państwo, że zawsze możecie liczyć na pomoc nauczycieli pracujących w szkolnej bibliotece oraz innych nauczycieli naszej szkoły.
 
Z życzeniami sukcesów w krzewieniu czytelnictwa wśród naszych dzieci
 
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz